Loudspeaker; general purpose; 5W; 4Ω; Ø45x10.2mm; 4kHz; Ø: 45mm
Multiples:
1008.0
Minimum quantity:
1008.0
Product code:
CDS-4410-54SP
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-4410-54SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 5W; 4Ω; Ø45x10.2mm; 4kHz; Ø: 45mm
| Power | 5W |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS, fiberglass |
| Material | paper, polyurethane |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 45mm |
| Maximum power | 6W |
| Sound level | 84dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 4kHz |