Loudspeaker; general purpose; 1W; 16Ω; Ø45x5.3mm; 6kHz; Ø: 45mm; PET
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CDS-4553-16-SP
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-4553-16-SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 1W; 16Ω; Ø45x5.3mm; 6kHz; Ø: 45mm; PET
| Power | 1W |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Colour | black |
| Material | PET |
| Impedance | 16Ω |
| Diameter | 45mm |
| Maximum power | 2W |
| Sound level | 80dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |