Loudspeaker; general purpose; 5W; 4Ω; Ø50x25mm; 10kHz; Ø: 52mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CDS-5225-54E
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-5225-54E
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 5W; 4Ω; Ø50x25mm; 10kHz; Ø: 52mm
| Power | 5W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Material | foam, paper |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 52mm |
| Maximum power | 6W |
| Sound level | 88dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |