Loudspeaker; general purpose; 6W; 8Ω; 58x35x19.5mm; 20kHz
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CDS-5819-68SP
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-5819-68SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 6W; 8Ω; 58x35x19.5mm; 20kHz
| Power | 6W |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | metal |
| Material | fabric, paper |
| Resistance to | water |
| Impedance | 8Ω |
| Sound level | 88dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |