Loudspeaker; general purpose; 10W; 4Ω; 46.7x46.7x27.5mm; 20kHz
Multiples:
510.0
Minimum quantity:
510.0
Product code:
CDSM-4627-104
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDSM-4627-104
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 10W; 4Ω; 46.7x46.7x27.5mm; 20kHz
| Power | 10W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black, silver |
| Material | fabric, paper |
| Impedance | 4Ω |
| Maximum power | 12W |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |