Sound transducer: piezo signaller; cables; 6.9kHz; -20÷70°C; 13nF
Multiples:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Product code:
CEB-20FD64
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEB-20FD64
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; cables; 6.9kHz; -20÷70°C; 13nF
| Mounting | cables |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Cable length | 100mm |
| Diameter | 20mm |
| Capacitance | 13nF |
| Illumination | none |
| Type of sound transducer | piezo alarm |