Sound transducer: piezo signaller; cables; 3.1kHz; -20÷70°C; 39nF
Multiples:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Product code:
CEB-35D26
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEB-35D26
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; cables; 3.1kHz; -20÷70°C; 39nF
| Mounting | cables |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Cable length | 100mm |
| Diameter | 35mm |
| Capacitance | 39nF |
| Illumination | none |
| Resonant frequency | 3.1kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |