Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.8kHz; 35mA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CEM-1212C
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEM-1212C
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2.8kHz; 35mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 8...16V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Height | 9.5mm |
| Operating current | 35mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 12mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 94dB |
| Resonant frequency | 2.8kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |