Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2048Hz; 50mA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CEM-1606
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEM-1606
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 2048Hz; 50mA
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Height | 14mm |
| Operating current | 50mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 16mm |
| Illumination | none |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |