Sound transducer: piezo signaller; screw; 4.1kHz; 12mA; -30÷85°C
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CEP-1110
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1110
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; screw; 4.1kHz; 12mA; -30÷85°C
| Mounting | screw |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Height | 5mm |
| Operating current | 12mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 24mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 90dB |
| Resonant frequency | 4.1kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |