Sound transducer: piezo signaller; THT; 4kHz; 11mA; -30÷85°C
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CEP-1112
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1112
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; THT; 4kHz; 11mA; -30÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 7.3mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 24mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 92dB |
| Resonant frequency | 4kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |