Sound transducer: piezo signaller; THT; 2kHz; 11mA; -30÷80°C
Multiples:
800.0
Minimum quantity:
800.0
Product code:
CEP-1114
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1114
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; THT; 2kHz; 11mA; -30÷80°C
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 20mm |
| Height | 13.5mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 30mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 93dB |
| Resonant frequency | 2kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |