Sound transducer: piezo signaller; screw; 2.8kHz; 10mA; -30÷85°C
Multiples:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Product code:
CEP-1126
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1126
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; screw; 2.8kHz; 10mA; -30÷85°C
| Mounting | screw |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Height | 5.2mm |
| Operating current | 10mA |
| Body colour | black |
| Cable length | 120mm |
| Diameter | 29.5mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 92dB |
| Resonant frequency | 2.8kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |