Sound transducer: piezo signaller; screw; 1.1kHz; 9mA; -30÷85°C
Multiples:
1120.0
Minimum quantity:
1120.0
Product code:
CEP-1141
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1141
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; screw; 1.1kHz; 9mA; -30÷85°C
| Mounting | screw |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Height | 9.2mm |
| Operating current | 9mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 34.5mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 81dB |
| Resonant frequency | 1.1kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |