Sound transducer: piezo signaller; THT; 5kHz; 9mA; -30÷85°C; H: 7mm
Multiples:
1040.0
Minimum quantity:
1040.0
Product code:
CEP-1152
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1152
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; THT; 5kHz; 9mA; -30÷85°C; H: 7mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 30V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Height | 7mm |
| Operating current | 9mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 16.5mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 84dB |
| Type of sound transducer | piezo alarm |