Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 3.8kHz; 7mA
Multiples:
1680.0
Minimum quantity:
1680.0
Product code:
CEP-1172
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1172
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 3.8kHz; 7mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...28V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 7mm |
| Height | 16mm |
| Operating current | 7mA |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Sound level | 81dB |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |