Sound transducer: electromagnetic signaller; screw; 3.8kHz; 7mA
Multiples:
1120.0
Minimum quantity:
1120.0
Product code:
CEP-1173
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-1173
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; screw; 3.8kHz; 7mA
| Mounting | screw |
| Operating voltage | 3...28V DC |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Height | 13.5mm |
| Operating current | 7mA |
| Body colour | black |
| Cable length | 140mm |
| Diameter | 32mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 82dB |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |