Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 3.5kHz; 11mA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CEP-2202A
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-2202A
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; THT; 3.5kHz; 11mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...20V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 15mm |
| Height | 16mm |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Sound level | 85dB |
| Resonant frequency | 3.5kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |