Sound transducer: piezo signaller; THT; 3.9kHz; 15mA; -30÷85°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CEP-2224
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CEP-2224
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo signaller; THT; 3.9kHz; 15mA; -30÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 3...20V DC |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 15mm |
| Height | 9mm |
| Operating current | 15mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 24mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 78dB |
| Type of sound transducer | piezo alarm |