Power supply: switched-mode; LED; 42W; 80÷116VDC; 360mA; IP20; 148g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CERTADRIVE 40W 360MA 116V 230V
Manufacturer: PHILIPS
Manufacturer code: CERTADRIVE 40W 360MA 116V 230V
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 42W; 80÷116VDC; 360mA; IP20; 148g
| Output current | 360mA |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 42W |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | CertaDrive |
| Application | LED |
| Body dimensions | 209x30x21.5mm |
| Output voltage | 80...116V DC |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals |