Loudspeaker; miniature; 800mW; 8Ω; 20x13x4.87mm; 20kHz; PEEK
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
400.0
Product code:
CES-20134-088PM
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-20134-088PM
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 800mW; 8Ω; 20x13x4.87mm; 20kHz; PEEK
| Power | 800mW |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS, polycarbonate |
| Material | PEEK |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 50m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 1W |
| Sound level | 91dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |