Loudspeaker; miniature; 1W; 8Ω; 24x20x8mm; 20kHz; Sound level: 90dB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
432.0
Product code:
CES-24208-18PM-X7
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-24208-18PM-X7
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1W; 8Ω; 24x20x8mm; 20kHz; Sound level: 90dB
| Power | 1W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Material | PEEK |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 45m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 1.2W |
| Sound level | 90dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |