Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; 27.1x19.2x12.95mm; 5kHz; foam
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
252.0
Product code:
CES-271911-158PM
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-271911-158PM
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; 27.1x19.2x12.95mm; 5kHz; foam
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | foam |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 30m |
| Kit contents | cables |
| Sound level | 95dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |