Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; Ø32.4x10.1mm; 7kHz; Ø: 32.4mm; PEI
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
320.0
Product code:
CES-3210-18PM-67
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-3210-18PM-67
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; Ø32.4x10.1mm; 7kHz; Ø: 32.4mm; PEI
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Material | PEI |
| Resistance to | water |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 90m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 2W |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |