Loudspeaker; miniature; 1W; 8Ω; 27x17.5x15.7mm; 6kHz; Len: 32m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
450.0
Product code:
CES-391715-18PM-67
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-391715-18PM-67
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1W; 8Ω; 27x17.5x15.7mm; 6kHz; Len: 32m
| Power | 1W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | PEI, polyurethane |
| Resistance to | water |
| Impedance | 8Ω |
| Mounting holes pitch | 32mm |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 2W |
| Sound level | 92dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |