Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; Ø39x9mm; 20kHz; Ø: 39mm; PET
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CES-3990-158PM-67
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-3990-158PM-67
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; Ø39x9mm; 20kHz; Ø: 39mm; PET
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | PET |
| Resistance to | water |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 30m |
| Diameter | 39mm |
| Mounting holes pitch | 45mm |
| Kit contents | cables |
| Sound level | 100dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |