Loudspeaker; general purpose; 2W; 4Ω; 40x30x15mm; 20kHz; PEI
Multiples:
600.0
Minimum quantity:
600.0
Product code:
CES-403015-24PM-67
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-403015-24PM-67
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 2W; 4Ω; 40x30x15mm; 20kHz; PEI
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | PBT |
| Material | PEI |
| Resistance to | water |
| Impedance | 4Ω |
| Cable length | 100m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 3W |
| Sound level | 108dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |