Loudspeaker; general purpose; 2W; 8Ω; 57.5x23x14.85mm; 20kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
400.0
Product code:
CES-571423-28PMB
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-571423-28PMB
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 2W; 8Ω; 57.5x23x14.85mm; 20kHz
| Power | 2W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | fabric |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 305m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 3W |
| Sound level | 100dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |