Loudspeaker; general purpose; 2W; 8Ω; 70x31x16.5mm; 20kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
400.0
Product code:
CES-703116-28PM
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CES-703116-28PM
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 2W; 8Ω; 70x31x16.5mm; 20kHz
| Power | 2W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | fabric, paper |
| Impedance | 8Ω |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 3W |
| Sound level | 102dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |