Cable; DC 5,5/2,5 plug,USB A plug; nickel plated; 0.5m; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CEYBD
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: CEYBD
Product downloads
Specification for Cable; DC 5,5/2,5 plug,USB A plug; nickel plated; 0.5m; black
| Max. operating current | 3A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Contact plating | nickel plated |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 500mm |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,5 plug, USB A plug |
| Insulation colour | black |
| Cable outside dimensions | Ø4mm |