Cable; DC 5,5/2,5 plug,USB A plug; nickel plated; 1m; white; PVC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CEYWF
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: CEYWF
Product downloads
Specification for Cable; DC 5,5/2,5 plug,USB A plug; nickel plated; 1m; white; PVC
| Max. operating current | 3A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Contact plating | nickel plated |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1m |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,5 plug, USB A plug |
| Insulation colour | white |
| Cable outside dimensions | Ø4mm |