Resistor: carbon film; THT; 330Ω; 500mW; ±5%; Ø2.3x6mm; axial
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
CF1/2WS-330R
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: CF1/2WS-330R
Product downloads
Specification for Resistor: carbon film; THT; 330Ω; 500mW; ±5%; Ø2.3x6mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | carbon film |
| Operating voltage | 350V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 6mm |
| Body dimensions | Ø2.3x6mm |
| Leads dimensions | Ø0.5x28mm |
| Max. overload voltage | 700V |