Fan: EC; axial; 115VAC; 70x70x25mm; 47.52m3/h; 30dBA; Vapo; 3500rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
CF1072HVL-1000U-999
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: CF1072HVL-1000U-999
Specification for Fan: EC; axial; 115VAC; 70x70x25mm; 47.52m3/h; 30dBA; Vapo; 3500rpm
| Supply voltage | 115V AC |
| Current rating | 0.241A |
| Frequency | 50...60Hz |
| Power consumption | 3W |
| Rotational rate/speed | 3500rpm |
| Fan dimensions | 70x70x25mm |
| Kind of Bearing | Vapo |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 30dBA |