Fan: EC; axial; 115VAC; 92x92x25mm; 88.25m3/h; 31dBA; Vapo; 2800rpm
Multiples:
56.0
Minimum quantity:
224.0
Product code:
CF1092HVL-1000U-999
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: CF1092HVL-1000U-999
Specification for Fan: EC; axial; 115VAC; 92x92x25mm; 88.25m3/h; 31dBA; Vapo; 2800rpm
| Supply voltage | 115V AC |
| Current rating | 240mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Power consumption | 3.3W |
| Rotational rate/speed | 2800rpm |
| Fan dimensions | 92x92x25mm |
| Kind of Bearing | Vapo |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 31dBA |