Fan: EC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 164m3/h; 44.9dBA; 3600rpm
Multiples:
3600.0
Minimum quantity:
3600.0
Product code:
CF4113HBL-1000U-AA9
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: CF4113HBL-1000U-AA9
Product downloads
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 164m3/h; 44.9dBA; 3600rpm
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP21 |
| Enclosure material | thermoplastic |
| Series | ECO |
| Current rating | 58mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Fan efficiency | 164m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 5.1W |
| Rotational rate/speed | 3600rpm |
| Fan motor | brushless EC motor |
| Fan dimensions | 120x120x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 10MΩ |
| Impeller material | thermoplastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 44.9dBA |