Fan: EC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 109m3/h; 31.4dBA; ball; IP21
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
200.0
Product code:
CF4113LBL-1000U-SA9
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: CF4113LBL-1000U-SA9
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; 120x120x38mm; 109m3/h; 31.4dBA; ball; IP21
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP21 |
| Current rating | 25mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Fan efficiency | 109m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 1.8W |
| Additional functions | Autorestart, PWM |
| Rotational rate/speed | 2100rpm |
| Fan dimensions | 120x120x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |
| Noise level | 31.4dBA |