Fan: EC; axial; 230VAC; Ø250x77mm; 744m3/h; 53.4dBA; ball; 2100rpm
Multiples:
6.0
Minimum quantity:
204.0
Product code:
CF4207HBL-1000U-AB9
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: CF4207HBL-1000U-AB9
Specification for Fan: EC; axial; 230VAC; Ø250x77mm; 744m3/h; 53.4dBA; ball; 2100rpm
| Supply voltage | 230V AC |
| IP rating | IP55 |
| Current rating | 200mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Additional functions | Autorestart |
| Rotational rate/speed | 2100rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | EC |