Product code: CFB600-48S32P
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB600-48S32P
  • Output current
  • Mounting
  • Supply voltage
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
Specification for Converter: DC/DC
Output current 19A
Mounting THT
Supply voltage 36...75V DC
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 32V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 92%