Product code: CFB600W-110S12P
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB600W-110S12P
  • Output current
  • Mounting
  • Power
Specification for Converter: DC/DC
Output current 50A
Mounting THT
Power 600W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 87%