Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFB600W-110S12P
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB600W-110S12P
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 50A |
| Mounting | THT |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |