Product code: CFB600W-110S24P
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB600W-110S24P
Specification for Converter: DC/DC
Output current 25A
Mounting THT
Power 600W
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 88%