Product code: CFB600W-110S28P
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB600W-110S28P
Specification for Converter: DC/DC
Output current 21.4A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 28V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 88%