Signaller: sound; bell; 12VDC; 95dB; Series: CF; IP21; Ø152x63mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFB6D12RED
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: CFB6D12RED
Specification for Signaller: sound; bell; 12VDC; 95dB; Series: CF; IP21; Ø152x63mm
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP21 |
| Colour | red |
| Series | CF |
| Body material | polycarbonate, steel |
| Body dimensions | Ø152x63mm |
| Sound level | 95dB |
| Signalling method | bell |
| Type of signaller | sound |