Product code: CFB750-300S15N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB750-300S15N
Specification for Converter: DC/DC
Output current 50A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 89%