Product code: CFB750-300S36N
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFB750-300S36N
  • Output current
  • Mounting
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Additional functions
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Output current 20.8A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 36V DC
Additional functions remote ON/OFF control
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%