Hinge; Width: 89mm; technopolymer (PA); black; H: 36mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFI.30-30/30 SH-6
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: CFI.30-30/30 SH-6
Product downloads
Specification for Hinge; Width: 89mm; technopolymer (PA); black; H: 36mm
| Colour | black |
| Material | technopolymer (PA) |
| Application | for profiles |
| Width | 89mm |
| Height | 36mm |
| Panel cutout diameter | 6.5mm |
| Mounting holes pitch | 35mm |
| Type of mounting element | hinge |
| Pin material | nickel plated steel |