Reed switch; Range: 9,5mm; 7.62x33.78x13.46mm; Contacts: SPST-NO
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFM-102W
Manufacturer:
Manufacturer code: CFM-102W
Specification for Reed switch; Range: 9,5mm; 7.62x33.78x13.46mm; Contacts: SPST-NO
| Supply voltage | 100V DC |
| Max. operating current | 1A |
| Body dimensions | 7.62x33.78x13.46mm |
| Kit contents | sensor |
| Type of sensor | reed switch |
| Sensors features | side leads |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Measuring range | 9,5mm |