Converter: AC/DC; 4W; 85÷305VAC; 120÷431VDC; Iout: 1200mA; 74%; PCB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFM04S033
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFM04S033
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 4W; 85÷305VAC; 120÷431VDC; Iout: 1200mA; 74%; PCB
| Output current | 1.2A |
| Mounting | PCB |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 74% |
| Electrical connection | THT |