Power supply: switched-mode; 4W; 120÷431VDC; 85÷305VAC; 1200mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CFM04S033-T
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CFM04S033-T
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 4W; 120÷431VDC; 85÷305VAC; 1200mA
| Output current | 1.2A |
| Supply voltage | 85...305V AC |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 74% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | connector with snap lock |
| Kind of power supply | open |