Product code: CHB100W-24S05-CM
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-24S05-CM
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 20A
Operating temperature -40...100°C
Output voltage 5V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 84.5%