Product code: CHB100W-24S15-DIN
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CHB100W-24S15-DIN
  • Output current
  • Supply voltage
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
Specification for Converter: DC/DC
Output current 6.7A
Supply voltage 9...36V DC
Power 100.5W
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Input voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%